Web-Design-Advice12.jpg

واردات از ترکیه شامل چه کالاهایی است؟

واردات از ترکیه شامل چه کالاهایی است؟

    واردات پوشاک و وسایل زینتی – کشور ترکیه سال ها بر روی صنعت پوشاک خود هزینه و سرمایه گذاری نموده و در حال حاضر سالیانه میلیاردها دلار صادرات در این بخش دارد.
    کفپوش – محصولات کفپوش ترکیه با دارا بودن کیفیت بالا متقاضیان زیادی در داخل کشور دارد.
    شامپو ها و مواد شوینده – بسیاری از شرکت های معتبر تولید کننده مواد شوینده، نمایندگی و کارخانه تولیدی در کشور ترکیه دارند که این محصولات برای کشور ایران نیز تولید می شود. از جمله این محصولات می توان به برند کلیر اشاره نمود.
    شیرآلات و وسایل ساختمانی – محصولات تولیدی ترکیه در این بخش از کیفیت و جذابیت بسیار بالایی برخوردار است و طرفداران زیادی در این بخش دارد.
    وسایل و قطعات جانبی خودرو – خودروهای خارجی از جمله محصولات رنو –بنز – بی ام و و پژو بعد از قطع رابطه خود دیگر امکان تولید یا مونتاژ قطعات را در داخل کشور را ندارند اما قطعات مورد نیاز برای این خودروها در داخل کشور ترکیه تولید شده و به ایران صادر می شود.

 
چه کالاهایی از ایران به کشور ترکیه صادر می شود؟

سالانه مقادیر زیادی کالا از ترکیه به ایران انجام می شود و واردات از ترکیه یکی از فعالیت های پرسود برای تاجران ایرانی است. با این حال ایران نیز حجم صادرات زیادی به کشور ترکیه دارد و محصولات ایرانی زیادی به این کشور صادر می شود.

اما برای شروع انجام صادارت به ترکبه می توانید از لیستی که برای شما تهیه کردیم استفاده نمایید:

    خرما – با توجه به این نکته که خرمای ایرانی یکی از بهترین خرماهای تولید شده در جهان است تمامی کشورهای مصرف کننده خرما حاضر به خرید خرمای با کیفیت ایرانی هستند.
    کیوی – ایران چهارمین تولید کننده کیوی در دنیاست و کیوی تولید شده در باغات شمال کشور قابلیت صادرات به کشورهای دیگر را دارد. در حال حاضر سالانه صدهاتن کیوی از ایران به کشور ترکیه ارسال می گردد.
    گردو – با توجه به اینکه سالانه صدهاتن گردو و در انواع مختلف تولید می شود این محصول نیز قابلیت صادرات به ترکیه را دارد.
    زعفران و پسته – زعفران و پسته ایرانی از دیگر محصولات کشاورزی ای هستند که امکان صادرات آنها به ترکیه فراهم شده است.
    فرش و صنایع دستی نیز از جمله محصولاتی است که طرفداران زیادی در کشور ترکیه دارد.
    میوه، مرکبات و خشکبار – کشور ترکیه به دلیل نزدیک بودن به ایران بازار بسیار گسترده ای برای فروش انواع میوه ها و محصولات باغی و زراعی است.
    مواد شیمیایی و آلی ؛هزاران کارخانه در کشور ترکیه وجود دارند که هر گونه مواد شیمیایی و آلی را برای تولید محصولات و تبدیل آنها به کالاهای صنعتی و مواد اولیه مورد استفاده قرار می دهند.

از جمله موارد دیگری که امکان صادرات آنها به ترکیه وجود دارد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

    قیر
    آسفالت
    سنگ آهن – سیمان و گچ
    پلی اتیلن
    پلی استیرن

 

مقالات پیشنهادی